Bramborové slupky jsou pro rostliny přirozeným zdrojem živin a minerálů. Díky hnojivu, které se z nich připravuje, pokojové rostliny rostou rychleji a lépe kvetou. Mimochodem, není vhodný pouze pro orchideje, lze jej použít k hnojení fialek, kaktusů, fíkusů a dalších pokojových rostlin.

JAK PŘIPRAVIT HNOJIVO Z BRAMBOROVÝCH SLUPEK?

Potřebujete slupku 3-6 brambor a 1 litr vody. Zeleninu tedy očistěte a nastrouhejte její skořápky. Poté v hrnci vařte vodu, přidejte do ní skořápky a vařte je v průběhu 15 minut.

Poté nechte odvar vychladnout a sceďte jej pomocí dvojitého nebo trojitého kusu gázy. Připravený! Pravděpodobně je těžké najít něco jednoduššího a účinnějšího zároveň. Zalévejte své zelené přátele získaným roztokem jednou za 15 dní. Doporučujeme připravit malé množství hnojiva, protože jej lze skladovat v chladničce pouze 2 týdny.

PRÁŠKOVÉ HNOJIVO

K použití této varianty potřebujete sušené bramborové slupky. Chcete-li je vysušit, musíte dodržovat některá pravidla. Nejprve skořápky velmi důkladně omyjte studenou vodou. Za druhé, dobře je vymačkejte rukama a počkejte, aby se z nich odpařila většina vlhkosti.

Poté skořápky osušte na čerstvém vzduchu nebo v troubě. V prvním případě rozložte bramborové slupky v jedné vrstvě na kus papíru nebo látky. Umístěte je na balkon nebo parapet. Mějte však na paměti, že přímé sluneční světlo je kontraindikováno. Sušení v sušárně trvá 3-4 hodiny při 100 °C a přirozené sušení – 10-12 dní.

Sušené skořápky vložte do látkového sáčku, aby mohly “dýchat”, a uchovávejte je ve spíži. A pokud jste je sušili přirozeně, bylo by nejlepší je uchovávat na chladném místě. Chcete-li získat hnojivo, rozemelte sušené skořápky pomocí mixéru nebo mlýnku. Získaný prášek lze posypat půdou rostlin jednou za 4 týdny. Měl by být skladován v suchých pytlích, ale doba použitelnosti není příliš dlouhá.

Doufáme, že náš článek bude pro vás užitečný! Pokud máte účinné metody a triky pro zlepšení kvetení orchidejí a jiných pokojových rostlin, napište nám o nich do komentářů!

Užijte si zahradničení!