Někdy, když jdeme kolem květinářství, vidíme květiny neobyčejné krásy a samozřejmě bychom je rádi měli i na naší zahradě. Často je to možné, protože je možné získat řízky nebo sazenice těchto rostlin pomocí nití zakoupených v květinářstvích. Vyzkoušejte tento způsob násobení chryzantémami! Výsledek je úžasný!

POTŘEBUJEŠ:

-nit z chryzantémy;

-nůžky;

-plastový kelímek (použili jsme sklenici smetany);

-substrát pro rostliny;

-Voda.

PROCEDURA:

1. Při nákupu chryzantém požádejte květináře, aby neodřezával jejich spodní listy, protože by to mohlo zničit pupeny, které jsou zodpovědné za vývoj možných sazenic.

2. Opatrně odstraňte listy ze stonku nitě chryzantémy pomocí ostrých a dekontaminovaných nůžek. Odřízněte listy až ke stonku a ponechte z nich malé pahýly.

3. Poté stonek nakrájejte na kousky a ukažte jeden pupen po druhém. Použili jsme 4 kusy stonku.

4.În cazul, în care florarul a tăiat frunzele crizantemei, puteți să folosiți ca material pentru plantare lăstarii mai dezvoltați din partea ei superioară. Modul de pregătire a materialului pentru plantare este același.

5.Pregătiți paharul de plastic, realizând orificii de drenaj pe fundul lui.

6.Adăugați substrat pentru plante în el, bătătorindu-l puțin. Umpleți-l aproape complet — trebuie să rămână aproximativ 2-2.5 cm liberi până la marginea lui superioară.

7.Așezați bucățelele de tulpină pe substrat, în poziție orizontală, cu mugurii orientați în sus.

8. Zakryjte je 2-2,5 cm substrátu.

9. Zalévejte substrát stojatou vodou. Umístěte jej na světlé a teplé místo.

10. Sazenice vyklíčí za 1-1,5 měsíce, v závislosti na podmínkách prostředí. Nezapomeňte udržovat optimální vlhkost půdy ve skle. Když sazenice ukáží až 2-3 pravé listy, můžete je přesadit do jednotlivých květináčů. Ze čtyř kusů stonku, které jsem zasadil, se vyvinuly pouze tři. Vynikající výsledek!

11.Ca znovu zasadit sazenice, odřízněte plastový kelímek a vyjměte z něj substrát. Opatrně oddělte sazenice od substrátu, aby nedošlo k rozbití jejich kořenů.

12. Připravte si nové květináče s drenážními otvory a naplněné substrátem. Uprostřed substrátu vytvořte širokou díru a zasaďte do ní sazenici chryzantémy. Opatrně zakryjte jeho kořeny a substrát trochu porazte. Zalévejte ji stojatou vodou.

13. Když jsou sazenice dostatečně velké a počasí je správné, přesaďte je na zahradu, na konečné místo vývoje!

Užijte si zahradničení!