Kvetoucí orchideje mohou ozdobit každou místnost, jakýkoli domov!

Péče o ně však vyžaduje hodně pozornosti a určitých znalostí. Pak vás budou těšit po dlouhou dobu. Jedním z aspektů péče o určité druhy orchidejí (například orchideje Phalaenopsis) je tvorba květinových tyčinek. Dnes vám povíme o jejich správném řezání a situacích, ve kterých je třeba to provést.

 

Kvetoucí orchidej je nepochybně krásná a nádherná. Ale nespěchejte, abyste vzali nůžky a odstřihli jejich stonek, protože pouze květy na něm začínají ztrácet svůj nádherný vzhled a vadnou. Ve skutečnosti nevypadají tak dobře jako během kvetení, a i když se vám jejich vzhled nelíbí, zkuste květinu přemístit na místo, kde ji nevidíte, ale nestříhejte její stonek.

 

Počkejte, až květy úplně uschnou, ale ani v tomto případě nespěchejte s odstraněním stonku. Trváme na tom, protože některé druhy orchidejí (také Phalaenopsis) mohou kvést opakovaně. Nové stonky se mohou objevit z nejneočekávanějších míst: jak ze základny listů, tak ze spících pupenů na starém stonku. Proto rostlinu sledujete i poté, co všechny její květy opadávají. Pokud tedy stonek zežloutne a vyschne až k základně, můžete jej odříznout. A pokud nevyschne, nedotýkejte se ho, protože je velká šance, že vytvoří nové pupeny.

Stonek by měl být seříznut 1-2 cm nad spícím pupenem.ivé stonky lze řezat pouze za účelem vytvoření květu, pokud se hodně rozšířily a vypadají neudržovaně, ošklivě. Tímto způsobem můžete správným řezem stonků opravit tvar orchideje.

Užijte si zahradničení!