V arzenálu každého zahradníka musí být recepty mnoha přírodních řešení, která umožňují hnojení ovocných plodin: zvýšit plodnost, zlepšit chuť jejich plodů, předcházet chorobám a invazi škůdců.

Sloučenina, o které dnes budeme diskutovat, je zemědělci považována za bezpečnou, doporučuje se nejen pro jahody, ale také pro většinu plodin. Jód se tedy používá jako antiseptikum, pesticid a antimykotikum. Zároveň se má za to, že působí také jako hnojivo: stimuluje růst, kvetení a vitalitu.

Jód pozitivně ovlivňuje fermentační systémy rostlin, čímž přispívá ke zvýšené plodnosti. Studie prokázaly, že zpracování před výsadbou a hnojení listů jodidem draselným urychluje vývoj a posiluje imunitu různých plodin.

Ošetření jahod jódem se doporučuje provádět v několika fázích: jarní dekontaminace půdy, hnojení kořenů před květem a kropení listů před květem.

POTŘEBUJEŠ:

Pro první fázi (dekontaminace půdy):

-20-40 kapek jódu;

-10 litrů vody.

Pro druhou fázi (před květem):

-30 kapek jódu;

-sklenice dřevěného popela;

-čajová lžička kyseliny borité;

-10 litrů vody.

Pro třetí fázi (před květem):

-10 kapek jódu;

-10 litrů vody.

PROCEDURA:

1.Ca provést dezinfekci půdy po odstranění starých vegetativních částí, smíchejte 20-40 kapek jódu a 10 litrů vody. Zalévejte půdu získaným roztokem. Dekontaminujete tak půdu, zničíte vajíčka a larvy škůdců a také části rostlin napadené houbami.

2. Před květem připravte z výše uvedených ingrediencí hnojivý roztok a nechte jej několik hodin vyluhovat. Roztok znovu promíchejte a nalijte 500 ml pod každý jahodový keř.

3. Postřik na list před květem: připravte roztok a nastříkejte jej na listy jahod. Má roli profylaktického činidla proti mykotickým onemocněním (padlí, šedá hniloba atd.).

Tyto roztoky se nedoporučují skladovat. Proto je použijte ihned po přípravě!

Užijte si zahradničení!