Mnoho zahradníků si zvyklo používat jedovaté chemické roztoky k boji proti klíšťatům, mouchám, švábům, komárům a jinému škodlivému hmyzu. Stále však existuje způsob, jak odehnat nechtěné “hosty” – pomocí rostlin, které pro vás promění dvůr v atraktivní místo a nesnesitelné pro škodlivý hmyz.

MĚSÍČKY NEBO ŠTĚRBINY

Tyto krásné žluté květy nejen ozdobí vaši zahradu, ale také ji ochrání před háďátky – mikroskopickými škrkavkami, které poškozují kořeny rostlin.

LEVĂNȚICA

Vůně levandule je příjemná pouze pro člověka. Hmyz to nevydrží. Levandulový esenciální olej je navíc přírodním repelentem proti komárům.

CITRONOVÁ TRÁVA (CITRONOVÁ TRÁVA)

Citronová tráva nebo citronová tráva obsahuje citronelu – chemickou sloučeninu, která se přidává do složení repelentů. Během růstu citronová tráva aktivně vylučuje citronelu a chrání lidi před otravnými komáry.

BUSUIOCUL

Busuiocul nu este numai un adaos minunat pentru mâncare și băuturi, ci și o soluție eficientă împotriva țânțarilor.

MĂRUL CAILOR

Jabloň koňská je účinným prostředkem proti švábům, protože její plody mají jehličnatou vůni, kterou škodlivý hmyz nestojí.

MINCOVNA

Mentol obsažený v mátě je škodlivý pro larvy komárů a molic. Kromě toho máta na zahradě odhání mravence, pavouky a dokonce i myši.

ROZMARÝN

Rozmarýn zdůrazňuje chuť masových pokrmů a umožňuje si je vychutnat bez obav z kousnutí komáry. Jednoduše položte snítku rozmarýnu na gril, na kterém si maso opečete a užijete si venkovní piknik.

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ (MÁTA KOČIČÍ)

Tato keřovitá rostlina má jedinečné vlastnosti přírodního repelentu.

ČESNEK

Chcete-li chránit svou zahradu před štěnicemi, hlemýždi a jinými rostlinnými škůdci, jednoduše kolem ní zasaďte česnek (po celém obvodu).

CRIZANTEMELE

O adevărată descoperire pentru curte! În primul rând, crizantemele adaugă culori intense în designul de exterior, iar în al doilea rând, ele conțin piretrină, care distruge și alungă furnicile, căpușele, puricii, gândacii, acarienii, gândacii japonezi și chiar și ploșnițele de pat.

CONDURAŞ NEBOLI DÁMSKÝ CONDURUL

Tato květina pomůže v boji proti mšicím a molicím, které jsou příčinou onemocnění mnoha rostlin.

Užijte si zahradničení!