Dnes vám představíme několik kroků, které můžete podniknout, abyste stimulovali orchidej k vývoji nových květinových pupenů, na stonku, jehož hlavní květy již zvadly. Tato technika je velmi účinná a přináší pozitivní výsledky. Stojí to za vyzkoušení i vy!

Budete potřebovat:

– 1-2 zralé banánové slupky;

–Voda.

Procedura:

1. Krok 1: Nejprve odřízněte stonek na špičce květinového stonku a řez namažte zubní pastou. Poté oloupejte 2 banány a slupky nakrájejte na středně velké kousky.

2. Vezměte jeden kus kůry po druhém a naneste jej na poupata hlavního květního stonku. Nechte je takto 6 hodin.

Poznámka: To pomůže vytvořit vlhkost potřebnou k probuzení pupenů a poskytnout jim živiny, které potřebují. Dělejte to jednou týdně.

3. Krok 2: Vezměte banánovou slupku a otřete s ní vnitřní a vnější část listů.

Poznámka: Odstraní veškerý hmyz a bakterie skrývající se na listech rostliny. Zároveň mu dodá extra dávku živin, které bude vstřebávat přes listy.

4. Krok 3: vezměte zbývající skořápky a rozmačkejte je s 1 l vody v mixéru. Roztok nechte 1 den vyluhovat na chladném místě.

5. Poté vezměte vatový tampon a namočte jej do koncentrovaného roztoku skořápky. Upevněte jej na místo, kde obvykle rostou květinové výhonky. Dělejte to jednou týdně.

6. Krok 4: Obvykle se po těchto procedurách vyvinou květinové pupeny během 3-4 týdnů. Nyní orchideje zalijte roztokem banánových slupek, aby rostliny získaly sílu k růstu dále vyvinutých výhonků.

7. Pokračujte v pravidelném hnojení kombinací několika druhů hnojiv, dokud znovu nevykvetou.

Užijte si zahradničení!