Téměř každý muž má v domě alespoň jednu krásnou a milou orchidej. A co má dělat, když chce podobnou nebo ho někdo požádal o koťátko? Pouze mláďata orchidejí se objevují zřídka nebo vůbec. Proto vám chceme navrhnout jednoduchý a efektivní způsob, jak rozmnožit nádherné orchideje.

Před provedením všech nezbytných postupů nezapomeňte nástroje nutně dezinfikovat, protože orchideje jsou náchylné k bakteriálním infekcím.

Odřízněte květní stonek: asi 3 cm nad a pod spícím pupenem. Pomocí jakéhokoli ostrého a dekontaminovaného nástroje opatrně odstraňte “vodní kámen”, který zakrývá pupen. Jednejte velmi opatrně, abyste neporanili pupen.

Základem pro množení orchideje je mulč (rašelina, rašeliník). Zalévejte mulč pod tekoucí vodou. Vložte ji do plastové nádoby a zalijte ji trochou vody. Vložte plastovou nádobu do mikrovlnné trouby asi na 3 minuty, aby se mulč trochu dezinfikoval. Po vychladnutí můžete přidat ještě trochu mechu.

Kousek tyčinky, který jste si připravili, položte vodorovně na substrát tak, aby pupen směřoval nahoru.

Poté nádobu zakryjte plastovým obalem.

Umístěte nádobu s budoucí rostlinou na teplé a světlé místo, ale mimo přímé sluneční světlo. Kontrolujte jej každé 3-4 dny, abyste zajistili dostatečnou vlhkost. Asi za 4 týdny si všimnete prvních výsledků.

Užijte si zahradničení!