Petúnie jsou oblíbenými květinami mnoha zahradníků a zahradníků, a to není překvapivé: jejich měkké, jemné a barevné okvětní lístky okouzlí každého! Pokud jste také fanouškem nádherných petúnií, pak se naučte, jak zasít jejich semena, abyste měli vždy svůj dvůr a zahradu plnou květin!

Připravte si hluboké nádoby na setí semen. Plastové nádoby, ve kterých se prodává maso nebo zelenina, jsou velmi vhodné. Důkladně je omyjte a osušte, poté je naplňte do poloviny běžným univerzálním substrátem. K pěstování sazenic nepoužívejte půdu ze zahrady. V substrátu vytvořte malá vybrání, abyste do nich zaseli semena.

Půdu zakryjte vlhkým substrátem z kokosových vláken (musí být předem namočený). Udrží vlhkost kolem semen, pomůže jim rychleji vyklíčit a zabrání vysychání malých výhonků.

Semena zasejte do připravených důlků. Vzhledem k tomu, že semena petúnie jsou velmi malá, bylo by nejlepší koupit je zabalená a zasít je pomocí mokrého párátka.

Nu udați substratul cu pulverizatorul, ci cu para, deoarece jetul de apă poate răspândi semințele pe substrat.

Poslední fáze spočívá v zakrytí semen, aby se vytvořil jakýsi mini skleník. K tomuto úkolu se nejlépe hodí nemocniční botičky. Nádobu se semeny umístěte na teplé a tmavé místo (například na skříňku). Každý den je kontrolujte a v případě potřeby přidejte trochu vody, abyste udrželi stejnou úroveň vlhkosti půdy. Poté, co se objeví výhonky, přeneste petúnie na světlé místo, nebo ještě lépe pod LED lampu, protože sluneční světlo v únoru a březnu téměř chybí. Zasejte semena tímto způsobem a získáte mnoho krásných petúnií!

Užijte si zahradničení!