Většina lidí vnímá vodku pouze jako alkoholický nápoj. Zahradníci by to však měli vzít v úvahu, zejména ti, kteří rádi pěstují růže.

Navzdory nenáročné kráse těchto květin mohou být velmi vybíravé. Pokud keř začal hnít, nespěchejte, abyste se s ním rozloučili, ale zkuste použít vodku.

Rozpusťte sklenici vodky v kbelíku s vodou a zalévejte keř získaným roztokem. Pokvete lépe než dříve.

Kromě toho můžete z vodky získat skvělé řešení pro boj s mšicemi.

Tito škůdci mohou přenášet nebezpečné patogeny a doslova zničit vaše rostliny. Ve farmářských obchodech najdete spoustu přípravků na boj s nimi, ale mnoho zahradníků nechce na svých zahradách používat silné jedy. Kromě toho toxické prvky těchto roztoků negativně ovlivňují škodlivý i užitečný hmyz.

Rostliny můžete posypat vodkou nebo lihem. Jejich zpracování se provádí během skleníku. Po západu slunce je hmyz méně aktivní. Kromě toho může silné sluneční světlo spálit listy.

Postřik se provádí tak, že listy jsou zpracovány na obou stranách. Potřebujete 20 g mýdla na prádlo na 1 litr vlažné vody. Strouhané mýdlo musí být rozpuštěno ve vodě, poté je přidána vodka. Jeho množství závisí na tom, co budete zpracovávat:

-300 ml vodky — pro ovocné stromy a keře;

-100 ml vodky — pro dekorativní keře, zeleninu a jahody.

Užijte si zahradničení!