Pěstování okurek je zajímavé. Lze je chovat různými způsoby. Moc se nám líbí způsob pěstování, kdy jednoduše vezmou zeminu a posypou ji kolem keře. Tento jednoduchý a účinný trik přispívá ke zvýšení sklizně: rostliny jsou maximálně silné a prodlužuje se jejich plodná doba. Je to zcela zdarma!

POTŘEBUJEŠ:

-zahradnické nůžky;

-zahradnické rukavice;

-Úrodný substrát (kompost, humus) nebo přírodní mulč (tráva, seno).

PROCEDURA:

1. Sbírejte okurky (i malé) ze spodní části keře. Poté odřízněte jeho spodní listy pomocí zahradnických nůžek.

2. Výsledné části nechte několik hodin zaschnout. Například můžete jeden den nakrájet okurky a listy a druhý den provést postup, o kterém vám povíme dále.

3. Poté navršte základnu každého keře vlhkou (ne příliš mokrou) a volnou půdou, dávejte pozor, abyste nepoškodili jeho kořeny, protože jsou docela povrchní.

4.As důsledku toho budou kolem kopců hrboly. Můžete je doplnit úrodnou půdou (čistý kompost, zemina kombinovaná s kompostem nebo zemina kombinovaná s humusem) nebo je jednoduše mulčovat (čerstvě posekaná tráva, sláma, seno).

Provedením tohoto postupu zlepšíte stav půdy a poskytnete více živin okurkovým keřům. Na stonku se také vyvíjejí nové kořeny a v důsledku toho keř okurky sílí.

Kopání lze provádět jednou nebo několikrát za sezónu – podle toho, jak se spodní kmen vyprazdňuje a v závislosti na výšce pozemku (to je omezeno na vyvýšených záhonech).

Pokud pelicháte několikrát za sezónu, pokaždé naplníte půdu kolem keřů úrodným substrátem, všimnete si, že pozemek po pěstování okurek nevyschne, ale zůstane úrodný a lze jej použít v příští sezóně, aniž byste potřebovali mnoho hnojiv.

Užijte si zahradničení!