Přes léto potřebují rostliny velké množství vody. A nejlepší a nejúčinnější metodou zavlažování je kapková závlaha. Zde je jednoduchá varianta kapkového zavlažovacího systému, který můžete použít pro rostliny v květináčích!

POTŘEBUJEŠ:

-plastová láhev o objemu 1,5-2 litry;

-lano;

-tenká hadice;

-kovový drát;

-nástroje;

-Voda.

PROCEDURA:

1. Uprostřed uzávěru plastové láhve vytvořte otvor. Udělali jsme to pomocí páječky. Průměr dotyčného otvoru by měl být přibližně stejný jako průměr hadice, protože jím projde.

2. Připravte hadici a lano, jejichž délka by se měla téměř rovnat dvojnásobku délky láhve – provázek by měl být o něco delší než hadice a měl by být schopen do ní proniknout. Následně bude jeden konec hadice umístěn poblíž dna láhve a druhý bude viset nad zemí.

3.Ca zasunutí provázku do hadice použijte kovový drát. Konec kovového drátu připevněte ke konci provázku, poté jej protáhněte hadicí a za něj vytáhněte provázek.

4.Vložte hadici do otvoru v uzávěru láhve.

5.Naplňte láhev vodou. Vložte do ní hadici a zašroubujte její kryt.

6.Ca k upevnění polohy hadice použijte všechny kovové dráty. Vytvořte z něj spirálu, vložte do ní konec hadice a druhý konec kovového drátu přivažte k plastové láhvi.

7. Otočte plastovou láhev a po troškách ji zatlačte, aby se lano v hadici namočilo. Poté bude kapkový zavlažovací systém připraven!

8. Umístěte plastovou láhev do blízkosti rostliny, kterou chcete zavlažovat!

Užijte si zahradničení!