Často v různých obchodech najdete orchidej se “slevou”, která je sotva živá, suchá a obvykle nemá vůbec žádné zelené a živé kořeny, nebo má jen jeden kořen a jeden list. Ale i tak lze tuto orchidej přivést zpět k životu!

Proto neváhejte a kupte si ho a my vás naučíme, jak ho rehabilitovat.

1. Nejprve odstraňte zaschlé listy z orchidejí a odřízněte zaschlé části kořenů čistým dezinfikovaným nástrojem.

2. Poté vložte orchidej do skleněné nádoby s vodou tak, aby kořeny byly zcela zakryté, ale nedosáhly ke stonku a listu. Obsah by však měl tvořit 4/5 objemu celé kapaliny nalité do nádoby a 1/5 bude peroxid vodíku zakoupený v lékárně. Tím se jemně dekontaminují kořeny orchidejí a zabrání se jejich hnilobě. Nechte orchidej v těchto podmínkách po dobu 40-50 dnů ve světlé místnosti bez přímého vystavení slunečnímu záření. Pravidelně nalijte vodu, protože se odpaří.

3. Za 45 dní si budete moci všimnout, že stávající kořeny ožily a vyrašily nové, zelené a šťavnaté. Také naše orchidej vytvořila nový a malý list.

4. V této fázi lze revitalizovanou rostlinu přenést do čistého, dezinfikovaného květináče se speciálním substrátem pro orchideje. Od této chvíle bude nutné orchidej zalévat ponořením, jako obvykle.

Po několika měsících se u orchideje konečně vyvinou nějaké kořeny, včetně vzdušných kořenů, vypustí spoustu listů a začne vyvíjet květní stonek!