Dnes vám povíme o super stimulátoru zakořenění, který je univerzální: lze jej použít k zakořenění řízků rostlin, včetně růží a dokonce i řízků vinné révy. Řízky velmi rychle zakořeňují. Výsledek na vás udělá dojem!

Čerstvá dužina z listů Aloe vera stimuluje regenerační procesy a způsobuje dělení buněk. Proto může být použit jako stimulátor zakořenění. Dužina Aloe vera navíc řízky vyživuje a dodává jim více vitální síly.

POTŘEBUJEŠ:

-Listy aloe vera;

-stojatá voda (nejlépe pramenitá nebo studna);

-sklenice;

-pipeta.

PROCEDURA:

1.Cu několik dní před prořezáváním listů Aloe vera rostlinu dobře zalijte (listy tak nebudou zvadlé, ale napjaté).

2. Odřízněte spodní, staré listy Aloe vera, protože jsou bohatší na živiny. Nakrájejte je nadrobno nebo je protáhněte mlýnkem na maso, poté je vložte do kusu látky a vymačkejte z nich šťávu. Aby byl tento postup efektivnější, vložte hadřík s nasekanými listy do cedníku a položte na něj závaží.

3. Nalijte stojatou vodu do sklenice tak, aby její hladina byla alespoň 3 cm a přidejte do ní 10-15 kapek šťávy z aloe vera (dávkování lze provést pomocí pipety).

4. Řízky vložte do získaného roztoku a nechte je v něm, dokud nevyvinou kořeny dlouhé 2-3 cm. Pokud se roztok odpaří, doplňte jej čerstvým roztokem Aloe vera.

5. Zasaďte řízky do květináčů nebo na zahradu, v závislosti na klimatických podmínkách.

Užijte si zahradničení!