Mýdlo na prádlo vám může pomoci vyřešit mnoho problémů, které vznikají na zahradě a v sadu. Tímto způsobem se můžete vyhnout použití složitých a škodlivých chemických sloučenin! Jediné, co musíte udělat, je předem nanést roztok mýdla na prádlo na zahradě, abyste zapomněli na všechna neštěstí způsobená nemocemi a škodlivým hmyzem.

Mýdlo na prádlo je známé svými ochrannými vlastnostmi proti mšicím. Mohou napadnout mnoho rostlin – nejen růže. Pokud se na některé rostlině objevily mšice, buďte si jisti, že brzy budou postiženy i další.

Vezměte 100 g mýdla na prádlo (nebo draselného mýdla – ještě lepší) a nastrouhejte ho na malém struhadle. Rozpusťte ji v litru horké vody. Poté přidejte dalších 9 litrů vody pokojové teploty. Získaný roztok nalijte do postřikovače a posypte jím rostliny a stromy na zahradě a v sadu. Mýdlo na prádlo je bezpečné pro dekorativní i plodné rostliny.

Pokud se ve vaší zahradě objevil takový problém, jako je padlí, můžete s ním bojovat mýdlem na prádlo nebo draselným mýdlem (obojí je účinné, ale draselné mýdlo je cennější díky draslíku v jeho složení).

Stejně tak nastrouhejte 100 g mýdla a rozpusťte v horké vodě. Poté přidejte lžíci uhličitanu sodného. Roztok se zředí vodou při pokojové teplotě na objem 10 litrů. Nalijte ji do postřikovače a zpracujte s ní všechny rostliny napadené padlím. Účinek bude mimořádný a hlavně dosažený bez použití toxických látek!

Užijte si zahradničení!