Stolní ocet — obvyklý produkt, který najdete v každé domácnosti, je nenahraditelný i na zahradě. Správným použitím octa můžete zvýšit plodnost keřů rajčat a okurek. Výsledek jeho aplikace lze zaznamenat velmi rychle: zralá a šťavnatá rajčata, velké a křupavé okurky vyrostou k závisti sousedů.

Stolní ocet působí komplexně na rostliny. V první řadě chrání zeleninové plodiny před chorobami a škodlivým hmyzem. Za druhé, tím, že se ocet dostane do půdy, pomáhá rostlinám snadněji asimilovat živiny. Díky němu keře rajčat a okurek lépe asimilují draslík, vápník a fosfor. Za třetí, ocet pomáhá rostlinám snadněji snášet nedostatek vlhkosti.

Pro přípravu hnojiva smíchejte 200 ml 9% stolního octa s 10 litry stojaté vody.

Nalijte roztok získaný na základnu keřů rajčat a okurek po základním zavlažování. Pro každý keř je zapotřebí 500-1000 ml roztoku.

Chcete-li ocet využít ještě efektivněji, připravte si z něj hnojivo a vaječné skořápky. Nalijte sklenici 9% stolního octa na skořápky 5 vajec a nechte je působit v průběhu 24 hodin.

Získaný koncentrovaný roztok zřeďte 10 litry stojaté vody a poté jím přihnojte keře. Toto hnojivo poskytne rostlinám další živiny, zejména vápník, který je nezbytný pro aktivní růst a vývoj zeleninových plodin.

Hnojení octem by mělo být prováděno jednou za 10-14 dní.

Užijte si zahradničení!