Pěstování česneku, stejně jako jiných zeleninových plodin, závisí na několika důležitých faktorech a aspektech. Péče o něj v různých fázích růstu a vývoje má určité zvláštnosti, které by neměly být ignorovány. Počáteční hnojení, bohaté na dusík, je zaměřeno na stimulaci vývoje kořenů a vegetativní hmoty. V určitém okamžiku musí být odříznuty, aby vzniklo nejen mnoho dobře vyvinutých ocasů, ale také krásné cibulky. V té době je důležité aplikovat poslední hnojení česnekem, které specificky stimuluje vývoj cibulí.

Aby se tedy vyvinuly krásné cibulky, musí mít rostlina dobře zastoupenou vegetativní hmotu. Proto se používají dusíkatá hnojiva (například močovina, fosforečnan amonný, infuze trávy atd.), dokud se u ní nevyvine 8-10 zelených, dlouhých a poměrně silných ocasů. To je známka toho, že rostlina je dostatečně silná a připravená na vývoj cibule. Právě v tomto období je třeba jej přihnojit hnojivem bohatým na draslík. Preferujeme monofosforečnan draselný nebo popel ze dřeva/trávy, ale můžete použít jakékoli jiné hnojivo bohaté na tento důležitý minerální prvek.

Nejlepší by bylo aplikovat 2 draselné hnojivo v intervalu 10-14 dnů.

POTŘEBUJEŠ:

První varianta:

-lžíce monofosforečnanu draselného;

-10 litrů vody.

Druhá varianta:

-sklenice (objem 250 ml) dřevěného popela nebo trávy;

-10 litrů vody.

Třetí možnost:

-dřevěný popel;

-Voda.

PROCEDURA:

1. Za prvé: rozpusťte monofosforečnan draselný ve vodě.

2. Hnojte rostliny na vlhké půdě, za soumraku, nalijte 5-10 litrů roztoku na každý metr čtvereční pozemku.

3. Druhá možnost: rozpusťte popel ze dřeva nebo trávy ve vodě. Nechte získaný roztok “odpočívat” po dobu 2-3 hodin a pravidelně jej míchejte.

4.Apoi fertilizați usturoiul cu ea, pe solul umed, pe înserate. Fiți generoși în timpul acestui proces, pentru ca soluția fertilizantă să nu rămână doar la suprafața solului, ci să ajungă în profunzimea lui.

5. Třetí možnost: posypte povrch půdy dřevěným popelem, poté jej uvolněte motykou a velmi dobře zalévejte – asi 10 litry vody na každý metr čtvereční pozemku.

Užijte si zahradničení!