Dnes vám chceme ukázat, jak můžete zasít semena rajčat, abyste získali rychlý výhonek a silné sazenice odolné vůči chorobám. Sazenice porostou rychle a, což je velmi důležité, budou mít dostatek prostoru pro vývoj kořenového systému a vegetativních částí.

POTŘEBUJEŠ:

-nádoba s hloubkou asi 5 cm;

-univerzální substrát nebo pro sazenice;

-papírové ručníky nebo toaletní papír;

-Voda;

-substrát z kokosových květů;

-semena rajčat.

PROCEDURA:

1. Naplňte nádobu, ve které budete pěstovat sazenice rajčat, substrátem a ponechte volný prostor 1-1,5 cm k jejímu hornímu okraji.

2. Podklad zakryjte vrstvou toaletního papíru nebo papírových ručníků.

3.Pomocí špejlí nebo dřevěných tyčinek ohraničte prostory, na kterých budete pěstovat různé odrůdy rajčat.

4. Navlhčete papír vodou pomocí hrušky nebo rozprašovače. Udržuje vlhkost na úrovni semen a pomáhá jim rychleji bobtnat a klíčit. Semena také pevně přilnou k mokrému papíru a neposouvají se, když jsou pokryta substrátem.

5. Semena rajčat položte na mokrou vrstvu papíru a ponechte mezi nimi mezery alespoň 3 cm. A prostor mezi řadami by měl být asi 4 cm. Sazenice tak budou mít dostatek prostoru pro vývoj a budete je moci později prořezávat, čímž ušetříte místo v domě.

6. Po rozprostření semen můžete špejle nebo dřevěné tyčinky odstranit.

7. Semínka zakryjte 1cm vrstvou substrátu z kokosových květů.

Substrát z kokosových květů je sypký a sterilní (na jeho povrchu nemohou růst bakterie a plísně), zadržuje vlhkost a umožňuje vstup vzduchu. Vůbec neobsahuje soli a nemá nepříznivý vliv na vývoj sazenic.

8. Zalévejte substrát z kokosových květů. Rychle absorbuje vodu a zvětšuje její objem.

9.Nu musíte nádobu zakrýt fólií, abyste vytvořili skleníkový efekt. Substrát z kokosových květů vytváří nezbytné podmínky pro klíčení semen a vzcházení sazenic.

Užijte si práci!