Dnes vám chceme říci o nejlevnějším farmaceutickém přípravku, který lze použít ke klíčení semen a nejen! Může být také použit pro zakořenění řízků, hnojení sazenic a pokojových rostlin. Jedná se o kyselinu jantarovou, kterou lze nalézt v zahradnických obchodech a někdy i v lékárnách.

Kyselina jantarová normalizuje přirozenou mikroflóru půdy a přispívá k optimální asimilaci živných sloučenin a hnojiv. Stimuluje také vzcházení a růst sazenic, zlepšuje adaptaci sazenic po opětovné výsadbě a opětovné výsadbě, urychluje růst a vývoj pokojových rostlin, zvyšuje plodnost zeleninových plodin. A co je velmi důležité, zejména pro začínající zahradníky: kyselina jantarová nepoškozuje rostliny, i když je překročena doporučená dávka, protože se rychle rozkládá pod vlivem vzduchu a světla, aniž by se shromažďovala v rostlinných tkáních.

Je třeba poznamenat, že pravidelné používání kyseliny jantarové způsobuje okyselení půdy. Proto je nutné jej pravidelně alkalizovat.

Kyselina jantarová také není v hnojivu ve správném slova smyslu a není schopna nahradit hnojení jinými sloučeninami, které obsahují dusík, fosfor a draslík. Přispívá pouze k lepší asimilaci těchto prvků a zabraňuje nadměrnému hromadění dusíkatých sloučenin v rostlinných tkáních.

POTŘEBUJEŠ:

-jedna tableta 0,25 g kyseliny jantarové;

-100 ml teplé vody.

PROCEDURA:

1.Položte tabletu kyseliny jantarové na papírový ubrousek a rozdrťte ji tvrdým předmětem. Poté ji přidejte do teplé vody a míchejte, dokud se úplně nerozpustí.

2.Adăugați semințele în soluția obținută și lăsați-le să se înmoaie pe parcursul a 6 ore. Acest timp este suficient pentru înmuierea învelișului lor protector.

3.Scoateți semințele din soluția de acid succinic și răspândiți-le pe un șervețel de hârtie. Uscați-le puțin și plantați-le.

4.Nu zbylý roztok vyhoďte, ale zřeďte jej vodou na objem 1 litr a zalévejte pokojové rostliny a v případě potřeby i semena s ním vysazená. Všimnete si, jak začnou růst rychleji a krásněji. Kyselina jantarová v této koncentraci také dekontaminuje půdu.

Tato metoda klíčení je vhodná pro semena, která nebyla zpracována speciálními látkami pro stimulaci klíčení: semena shromážděná z vaší sklizně nebo přijatá od příbuzných, sousedů atd. Právě tato semena je třeba naklíčit!

Užijte si zahradničení!