Ještě jste tak snadno nevyrobili designový květináč, který může nahradit kompletní květináč pro rostliny. Neuvěřitelné, ale pravdivé! Náklady na projekt se odvíjejí od nákupu jutového provázku a kusu drátu. Výsledkem je originální, polovolný “deštník”, který je skvělou variantou pro výsadbu pokojových rostlin, zejména tekoucích a popínavých. Výroba hrnce je extrémně jednoduchá a výsledek je mimořádný.

Dno květináče tvoří fólie na květiny, svinuté ve formě šišek. Aby se neuvolnily, stačí je zafixovat kousky skotské.

Další krok – řezání a vyhlazování. Tvar předmětu by měl připomínat zmrzlinové kornouty.

Každý kužel omotejte jutovým provázkem, stočte jej do tvaru spirály a začněte odspodu. Před nanesením provázku zakryjte povrch kuželů lepidlem. Najděte kus starého linolea, vinylu nebo jakéhokoli pogumovaného materiálu správné velikosti. Položte na něj připravené šišky špičkami dolů a nakreslete jejich obrys na jeho povrch. Poté materiál odřízněte a sledujte tvar získaného “deštníku”.

Fiecare con de iută are în interior un strat impermeabil. În același timp există câte un orificiu mic la vârfurile lor, prin care se va scurge excesul de apă.

Fixați fiecare con de materialul ales în calitate de suport.

Modelați mânerul umbrelei dintr-o bucată de sârmă. Înfășurați-l cu sfoară de iută, după care fixați-l de fața posterioară a suportului. Dacă doriți, puteți să decorați suplimentar conurile cu floricele, fundițe de iută sau alte elemente ornamentale.

„Umbrela” este gata de utilizare! Mai rămâne doar să umpleți conurile cu substrat și după sădirea plantelor, care vă plac, să le atârnați pe perete.

V případě potřeby můžete vyrobit několik deštníků. S jejich pomocí můžete snadno vytvořit různé varianty zdobení stěn vašeho domova!

Užijte si práci!