Super metoda pěstování a tvarování okurkových keřů! Jejich pěstování ve formě “jedle” nebo “chýše” umožňuje šetřit místo a vyhnout se vývoji příliš častých keřů, což může mít za následek rozvoj houbových chorob. Plody na keřích také zůstávají zavěšené a nedotýkají se země, což umožňuje vyhnout se plísním a změnám v důsledku nadměrné vlhkosti po silných a vytrvalých deštích.

POTŘEBUJEŠ:

-sazenice okurek;

-několik dřevěných kůlů;

-mřížovina pro palisování;

-tlustý drát;

-a cui.

PROCEDURA:

1. Porazte dřevěnou hrušku v místě, kde plánujete pěstovat okurkové keře. Upevněte jej pomocí kratších kolíků, aby nedošlo k jeho převrácení v důsledku následné hmotnosti dospělých keřů.

2. Zatlučte silný hřebík do horní části vlasů a prohloubte je do poloviny.

3. Označte místa, kde budete zasazovat sazenice okurek: asi 1,5 metru od dřevěné hrušky, kolem ní. Ze silného drátu vytvořte půlkruhy a zapíchněte je do země tak, aby byly bezpečně upevněny.

4. Přivažte jeden konec palisatového provázku k půlkruhu drátu v půdě, poté jej zvedněte k hřebíku a obtočte kolem něj. Poté jej natáhněte k dalšímu drátěnému půlkruhu, který se nachází rovnoběžně s prvním, a připevněte k němu jeho opačný konec.

5.Do stejné se všemi řetězci. Získáte tak potřebnou podporu pro další natahování okurkových keřů.

6. Zasaďte sazenice kolem hrušně, uvnitř “chýše”, poblíž každého nataženého lana. Zpočátku můžete na stejné místo zasadit až 2 sazenice a následně nechat tu, která se vyvíjí lépe.

7.Pe změřit růst sazenic, otočte každou z nich na vlastním provázku – ve směru hodinových ručiček. Pokud změní směr a přichytí se k jinému provázku, opatrně ho od něj oddělte a otočte provázek na jeho úrovni.

8. Pečujte o keře okurek jako obvykle, zajistěte jejich tvorbu sevřením spodních batolat a listů, optimální zavlažování a hnojení kořenů a listů.

Užijte si zahradničení!