Někdy lidé, kteří pěstují houby doma, používají speciální zařízení pro pěstování žampionů. To je však aktuální pouze pro ty, kteří se plánují vážně zabývat pěstováním a prodejem hub. A amatéři sázejí malé množství pro osobní spotřebu a pěstují houby na balkoně.

Tento proces je docela jednoduchý:

1. Zavřete a tepelně izolujte balkon.

2. Vytvořte malou skříňku s policemi a sestavte nebo kupte přepravky o výšce 20 cm.

3. Nainstalujte do skříně ventilační potrubí s odvzdušňovacím krytem a na její dno umístěte rychlovarnou konvici na vodu nebo zvlhčovač vzduchu – udrží optimální úroveň vlhkosti.

4.Ca přípravu substrátu použijte 10 kg slámy, 15 kg kurníku a 8 kg alabastru. Pro zvýšení sklizně přidejte 200 g močoviny a 200 g superfosfátu. Výslednou kompozici namočte do teplé vody a “zahřejte” bedny mechem.

5. Substrát “zraje” během 3 týdnů. Poté do něj můžete zasadit mycelium.

6. Použijte mycelium vyvinuté na obilovinách pro pěstování hub na balkoně (obvykle se prodává v plastových sáčcích). Rovnoměrně ji rozetřete po povrchu substrátu a zakryjte vrstvou stejného substrátu o tloušťce 4-5 cm. Přidejte 350 g mycelia na každý metr čtvereční substrátu.

7.Peste 10 zile de la încolțirea miceliului, acoperiți-l cu un amestec de turbă și cretă (se amestecă după proporția 10:1). Grosimea stratului trebuie să fie de 4-5 cm.

8.Peste 4-5 zile de la adăugarea turbei combinate cu cretă, reduceți temperatura aerului de pe balcon până la 17°C‌. Umeziți în permanență suprafața substratului cu apă.

9.Perioada de rodire a ciupercilor este de 50-60 zile. Iar recolta poate fi culeasă pe parcursul întregului an.

Užijte si zahradničení!