V únoru a březnu potřebují pokojové rostliny mnoho živin, aby po zimě vykvetly. Proto by bylo dobré je přihnojit dřevěným popelem. Jedná se o maximálně užitečné hnojivo pro všechny rostliny, protože obsahuje draslík, fosfor, hořčík, vápník, železo, zinek atd.

POTŘEBUJEŠ:

-lžíce dřevěného popela;

-2 litry vody;

-listy a stonky rostlin + voda.

PROCEDURA:

1. Smíchejte dřevěný popel s vodou.

2. Namočte ji na 48 hodin, poté rostliny zalévejte získaným roztokem (místo zavlažování čistou vodou).

3. A na jaře budou rostliny potřebovat hodně dusíku. Chcete-li jim tento důležitý prvek poskytnout, ořízněte rostliny, odstraňte listy z příliš hustých částí nebo zkraťte jejich stonky (všechny rostliny musí být vytvořeny, aby měly krásné, úhledné keře).

4. Všechny tyto vegetativní části vložte do nádoby o objemu 3 litry a zalijte vodou. Hrnec přikryjte pokličkou a nechte 7 dní nasáknout.

5. Hnojte rostliny získaným roztokem, který byl dříve napjatý, po zavlažování. Její vůně je nepříjemná, ale pro rostliny je velmi užitečná. Po tomto postupu jednoduše vyvětrejte dům.

Mimochodem, pokud do květináče, ve kterém jste připravili hnojivo (například naplníte asi polovinu), vložíte příliš mnoho vegetativních částí, před hnojením zřeďte získaný roztok vodou v poměru 1:1.

Užijte si zahradničení!