Dnes popíšu kroky péče o zamioculcas, které jsem dodržoval, abych kolem něj získal přesně 6 nových listů ve velmi krátkém čase, což je myslím velmi dobrý výsledek. Za prvé, tato hnojiva nejsou nová. Již dlouho je používají profesionální zahradníci za účelem silného zakořenění rostlin. Podpoří růst kořenů a hlíz. Automaticky tak začne růst spousta nových listů a rostlina získá nadýchaný a velký tvar.

Za druhé, všechny dávky ingrediencí lze zvýšit a učinit stravitelnějšími, takže zamioculcas rostou mnohem rychleji. Respektive, a objeví se více listů.

Velmi důležitým aspektem, který bych chtěl poznamenat, je následující: Používám dva recepty na hnojiva, které střídám. Když substrát rostliny úplně vyschne, zaliji ho prvním receptem. Poté ji nechám opět úplně vyschnout (může to trvat asi 10 dní) a zaliji již druhým hnojivem. Pouze tímto způsobem, který je v neustálé stimulaci růstu, zamioculcas nepřestane růst a vyvíjet se.

Recept č. 1:

1. Zřeďte 500 mg kyseliny jantarové v litru vody o pokojové teplotě. Poté přidejte 1 g prášku hnojiva zakoupeného v zahradnických obchodech, který by měl být zdůrazněn fosforem, ale také obsahovat trochu dusíku. Přidávám také 4 kapky zirkonia. Velmi dobře promíchejte.

2. Poté, co jste se přesvědčili, že všechny složky se zcela rozpustily, zejména kyselina jantarová, zalévejte zamioculcas získaným roztokem na suché půdě.

Poznámka: Pokud víte, kyselina jantarová a fosfor pomáhají stimulovat růst kořenového systému. Dusík stimuluje růst nových listů. A zirkonium v této kombinaci zvýší účinek těchto složek hnojiva a výsledek bude patrný mnohem dříve.

Recept č. 2:

1. V litru vody zřeďte 5 ml tekutého biohumusu. Prodává se v zahradnických obchodech. Před použitím si přečtěte pokyny na obalu, protože v závislosti na výrobci může být zapotřebí další dávka na 1 l vody.

2. Zalévejte zamioculcas na suché půdě získaným roztokem.

Poznámka: Toto řešení zlepšuje vlastnosti půdy a činí ji úrodnější. Bylo také prokázáno, že díky němu jsou rostliny asimilovány jakýkoli druh hnojiv 2-3krát rychleji, díky čemuž rostou mnohem rychleji!

Užijte si zahradničení!