Řízky zpravidla klíčí samy na mateřské orchideji a stačí je nechat růst asi 8-12 měsíců, než se promění v kvetoucí rostlinu. Ale pomocí dalšího experimentu můžete zkusit pěstovat řízky na stonku, který byl odříznut od hlavního květu. Navzdory skutečnosti, že se jedná o pomalý a obtížný proces, některým lidem se tímto způsobem dokonce podařilo vypěstovat řízky orchideje.

První věc, kterou musíte udělat, je vybrat správný stonek. Musí to být živé. Pokud je stonek suchý a žlutý, nevyplatí se jej používat k zakořenění.

Pak budete potřebovat dlouhou a úzkou nádobu (vázu) o velikosti řezaného stonku květiny. Stonek na zadní straně odřízněte ostrým a dezinfikovaným nožem a proveďte dlouhý šikmý řez.

Jakmile odříznete stonek, zpracujte řez mateřské rostliny několika kapkami peroxidu vodíku.

Důležitým krokem je položit na dno květináče několik pramenů živého mechu stromu a pokropit je trochou vody.

Introduceți tulpina cu tăietura ascuțită în mușchiulețul umed. Cel mai bine este să tăiați mai multe tulpini de flori, deoarece șansele de înrădăcinare și de reproducere a butașilor anume dintr-o tulpină tăiată nu sunt prea mari.

Pokud chcete rozmnožovat více druhů orchidejí, doporučujeme je označit, abyste věděli, jaké řízky vyrostly.

Poté nádobu utěsněte potravinářskou fólií.

Umístěte nádobu na stejné místo, kde sedí všechny ostatní orchideje, ale nevystavujte ji přímému slunečnímu záření. Druhý den, když se vytvoří kondenzace, vytvořte párátkem ve fólii 5-6 otvorů, aby mohl cirkulovat vzduch.

Proces zakořenění je velmi dlouhý. První pupen může, ale nemusí ožít asi za 2-4 měsíce. Pokud vidíte, že toto poupě je nový květinový stonek, odstraňte ho, protože květinový stonek nyní nemá sílu produkovat květy. Je velká šance, že další pupen, který se probudí k životu, bude řízek!