Zelí je jednou z oblíbených plodin mnoha lidí. Většina odrůd zelí výborně roste na úrodných, volných půdách s neutrálním pH (v žádném případě v kyselém substrátu). Chcete-li získat zdravé plodiny a bohatou sklizeň, přidejte do výsadbových jam sazenic zelí jednoduchou a přírodní přísadu. Lze jej použít k hnojení všech druhů zelí: bílé zelí, červené zelí, brokolice, květák atd.

POTŘEBUJEŠ:

-vaječné skořápky.

PROCEDURA:

1. Pokud chcete získat brzkou sklizeň, zasejte semena zelí do secího stroje v polovině března. Poté sazenice prořezejte a zasaďte je do samostatných lusků. Vyvíjejí tak velmi silné kořeny.

V případě potřeby můžete semena zasít najednou do samostatných lusků.

2. Před výsadbou na otevřeném terénu by měly být sazenice vytvrzeny postupným odstraňováním a vystavením okolní teplotě.

3. Když je dobré počasí a půda je dostatečně teplá (obvykle začátkem května), zasaďte sazenice na zahradu. Pokud se stonek sazenice příliš natáhl, můžete jej zasypat zeminou až k prvním listům, nebo dokonce odtrhnout první listy.

Obvykle, pokud jsou sazenice vystaveny dostatečnému světlu, správně zavlažovány a nejsou přehnojeny, jejich stonky se příliš neprodlužují.

4. Při výsadbě sazenic na zahradě nutně přidejte do každé jámy drcené vaječné skořápky. Jsou vynikajícím zdrojem vápníku, kypřícího a alkalizujícího činidla pro kyselé půdy. Chrání také rostliny před útoky zoborožců.

Vaječné skořápky by neměly být nadměrně drcené. Můžete rozemlít pouze část z nich a ostatní rozdrtit na kousky různých velikostí. Vápník tak bude rostlinám postupně k dispozici, jak se vaječné skořápky rozkládají, a nedovolí zoborožcům přiblížit se.

5. Vytvořte tedy výsadbovou jámu a přidejte do ní velkorysou hrst strouhaných vaječných skořápek.

6.Amestecați solul cu cojile de ouă.

7.Apoi plantați un răsad de varză în groapa pregătită, acoperindu-l cu sol până la primele frunze. Astfel el va fi stabil și nu va fi scos din pământ, când vor fi vânturi puternice. Răsadul trebuie să fie înconjurat de o depresiune, în care veți turna apa.

8.Răspândiți încă o mână de coji mărunțite de ouă în jurul răsadului plantat (înainte sau după irigare).

9. Nalijte 3-4 litry vody do prohlubně.

10. Poté, co se voda vstřebá, posypte vlhkou půdu tenkou vrstvou suché půdy. Tímto způsobem vlhkost vydrží déle, aniž by se odpařovala.

Užijte si zahradničení!