Pro orchideje existuje poměrně málo přírodních hnojiv, která stimulují jejich růst, vývoj a v důsledku toho bohaté kvetení. Jedním z těchto účinných hnojiv je zázvorová voda. Orchideje milují “sprchu” s touto vodou!

Příprava zázvorové vody pro orchideje je velmi jednoduchá. Vezměte kousek kořene zázvoru (asi 50-70 g). Nakrájejte ji na kousky a rozemelte v hmoždíři, aby se uvolnila šťáva.

Výslednou kompozici přeneste na kousek gázy a velmi dobře z ní vymačkejte zázvorovou šťávu. Dostanete asi lžíci džusu. Toto množství je dostatečné.

Nalijte přírodní zázvorovou šťávu, kterou jste získali, do litru čisté, zatuchlé vody (při pokojové teplotě). Míchat.

Stropiți rădăcinile și frunzele orhideei cu apa de ghimbir. Însă nu permiteți pătrunderea umezelii la nivelul mugurilor (în adânciturile formate la baza frunzelor). Îndepărtați apa ajunsă acolo cu ajutorul discurilor de vată.

Zázvor je přírodní lék s nutričními a antiseptickými vlastnostmi, vhodný pro lidi i rostliny. Je velmi bohatý na vitamíny a mikroelementy, které stimulují vývoj kořenů a růst vegetativní hmoty. Hnojení zázvorovou vodou lze provádět jednou týdně (pro stimulaci aktivního růstu kořenů) nebo jednou měsíčně (pro podporu zdraví rostlin). Kromě stimulace vývoje kořenů zázvor zabraňuje výskytu plísňových chorob, plísní a hniloby. Zázvorová voda také pomáhá orchidejím lépe asimilovat živiny ze vzduchu, zesílit a být zdravější.

Užijte si zahradničení!