Koupili jste si orchidej, ale vůbec neroste nebo jí opadávají spodní listy? Pokud vaše orchidej Je velmi malý a ještě nemá mnoho kořenů, ale roste ve velkém květináči, pak je to důvod!

Je bezpodmínečně nutné, aby orchidej rostla v květináči vhodném pro její velikost. Pokud je pro ni příliš velká, nezvládne tak velký objem půdy, a proto neporoste. Pro malou orchidej bude stačit hrnec pouze 0,7 l.

Vložte orchidej do květináče a zjistěte, zda se vejde – kořeny by měly zcela zapadnout dovnitř a stále být poněkud stísněné.

Naplňte ji substrátem a kůrou.

Horní vrstvu zakryjte mechem. Zalévejte květinu metodou ponoření. Proč je pro orchidej tak důležité mít květináč, který jí vyhovuje? Za prvé, nemůže a nebude se vyrovnávat s velkým objemem půdy. Za druhé, bude se cítit nepříjemně. Za třetí, nebudete ji moci správně zalévat v příliš velkém květináči, protože země bude příliš mokrá a v době, kdy úplně vyschne, vyschnou i kořeny orchidejí, což bude mít negativní vliv na rostlinu. Proto vždy sázejte orchideje do květináčů vhodných pro váš kořenový systém – to je velmi důležité.

Užijte si práci!