Po výsadbě sazenic zelí na zahradě je musíte chránit před chorobami a škůdci. Roztok připravený ze syrovátky, jódu a pracího mýdla je skvělým hnojivem a účinným ochranným prostředkem. Pomáhá bojovat proti škodlivému hmyzu, jako jsou mšice, roztoči, třásněnky a brukvovité blechy.

Syrovátka je bohatá na mikro- a makroprvky užitečné a nezbytné pro rostliny (vápník, draslík, fosfor atd.). Jód je skvělé antiseptikum a pomáhá předcházet rozvoji patogenních mykotických látek. Je také důležitým mikroelementem, který způsobuje rychlejší tvorbu hlávek zelí. Mýdlo na prádlo se již dlouho používá k ochraně rostlin před chorobami, škůdci a je dobrým přilnavým prostředkem, což umožňuje přilepení roztoku na listy a stonky.

Poté, co zelí posypete tímto roztokem, začne se rychle a zdravě vyvíjet. Na povrchu jejích listů se vytvoří tenký film, který je ochrání před množstvím škodlivého hmyzu. Můžete jej použít k hnojení všech odrůd zelí: brokolice, květák, bílé zelí, čínské zelí atd.

POTŘEBUJEŠ:

-500 ml zeru;

-lžíce tekutého mýdla na prádlo (pokud používáte tuhé mýdlo, nastrouhejte ho na malém struhadle a rozpusťte v malém množství vody);

-10 kapek jódu;

-5 litrů vody.

PROCEDURA:

1. Nalijte syrovátku do nádoby vybavené rozprašovačem.

2.Adăugați săpunul de rufe.

3.Adăugați iodul.

4.Adăugați apa.

5. Výsledný roztok dobře protřepejte.

6. Posypte zelí pomocí postřikovače.

7. Toto hnojivo se aplikuje jednou za 7-10 dní nebo po dešti, protože se smyje z povrchu listů. Tento postup provádějte brzy ráno, za soumraku nebo za pošmourného, bezvětrného počasí.

Začněte používat toto řešení ihned po výsadbě sazenic na zahradě – pro profylaktické účely (nejen když jste si již všimli vývoje chorob nebo invaze škodlivého hmyzu).

Užijte si zahradničení!