Boj s mšicemi není snadný úkol! Samozřejmě existuje mnoho chemických roztoků, které můžete použít, ale později budete muset sníst jimi ovlivněnou sklizeň, což není opravdu užitečné. Proto vám doporučujeme vyzkoušet oblíbená řešení, jak tento škodlivý hmyz z vaší zahrady a sadu odehnat. Je to jednoduché a dokonce efektivní!

POTŘEBUJEŠ:

-1/3 mýdla na prádlo 72%;

-10 litrů vody;

-100 ml amoniaku.

PROCEDURA:

1. Nastrouhejte mýdlo na prádlo nebo ho nakrájejte nožem na tenké proužky (tak se rychleji rozpustí). Umístěte jej do kbelíku nebo jiné misky o minimálním objemu 11 litrů.

2. Přidejte 2 litry horké vody. Promíchejte a počkejte, až se mýdlo úplně rozpustí.

3.Poté se získaný roztok zředí 8 litry vody (při teplotě okolí).

4. Nalijte amoniak do mýdlového roztoku. Míchat.

5. Výslednou kompozici okamžitě přeneste do nádoby s rozprašovačem, abyste zabránili odpařování amoniaku.

6. Postříkejte rostliny napadené mšicemi a mravenci: horní i spodní stranu jejich listů. Tento roztok není absorbován rostlinami, ale udržuje se na povrchu listů a stonků. Proto by se měl používat buď brzy ráno, nebo večer a pouze tehdy, když nejsou srážky, protože to smyjí.

7.Soluția respectivă poate fi folosită maxim o dată pe săptămână, până când vor dispărea toate afidele. Dar, de obicei, este suficientă o singură aplicare, dacă prelucrarea este minuțioasă.

Săpunul de rufe permite aderarea soluției de plante, împiedicând evaporarea ei. De asemenea, ajungând pe afide, el le provoacă arsuri, contribuind la distrugerea lor.

Amoniak plní 3 funkce: ničí hmyz, odhání mravence (díky své specifické vůni) a oplodňuje rostliny (obsahuje hodně dusíku).

Užijte si zahradničení!