Turečnost listů orchidejí je důležitým ukazatelem zdraví těchto rostlin. Kde vaše orchidej Má zvadlé listy a zaschlé kořeny, pak to znamená, že musíte přijmout naléhavá opatření k oživení!

Nejprve odstraňte všechny suché a holé kořeny uvnitř, které již nelze rehabilitovat. Pokud vidíte, že kořeny uvnitř jsou životaschopné, není nutné orchidej z květináče odstraňovat.

Zřeďte 2 ml růstového stimulátoru ve 400 ml vody. Pod listy umístěte několik podpěrných tyčinek nebo je položte nití tak, aby stonek a listy byly také vzpřímené. To pomáhá tekutině rychleji cirkulovat listy a stonkem.

Nyní zakryjte substrát orchideje rašeliníkem, který byl předtím navlhčen neperlivou vodou. Snažte se mech zatlačit co nejhlouběji do květináče, směrem ke kořenům.

Květináč s dotyčnou orchidejí umístěte do většího květináče a pomocí hruškové stříkačky s gumovou špičkou namočte mech a substrát ze všech stran přípravkem zředěným ve vodě. Nechte působit 15 minut.

Po 15 minutách položte pod dno hrnce navlhčený ručník a poté orchidej s květináčem oblékněte do bílého a průsvitného plastového sáčku. To lze provést pouze v případě, že má orchidej čistý stonek! Sáček nahoře přivažte a udělejte do něj otvory. Získáte tak mini skleník. Nechte orchidej v tomto stavu po dobu 3 dnů.

Tato metoda reanimace obnovuje turgiditu listů pozoruhodně rychle a efektivně! Poté bude orchidej potřebovat stejnou péči jako jakákoli jiná orchidej.

Zde je výsledek získaný za tři dny:

Užijte si práci!