Růže je velmi krásná a poměrně nenáročná rostlina, pokud jde o péči, kterou potřebuje. Je to právě poslední faktor, který často brání zahradníkům v tom, aby se pokusili zakořenit řízky růží a následně je zasadit na zahradu. Existuje však velmi zajímavý, až překvapivý způsob zakořenění řízků růží, aniž by bylo nutné zvláštních bolestí hlavy. Než ji budete moci aplikovat, potřebujete Aloe vera!

Existují dva různé způsoby zakořenění řízků růží pomocí Aloe vera. První spočívá v přípravě jakési živné tekutiny pro příznivý vývoj kořenového systému růže. Musíte tedy odstranit zelenou vrstvu listu Aloe vera a použít pouze viskózní, poloprůhlednou a výživnou látku uvnitř.

Odřízněte dostatečné množství listů, v závislosti na jejich velikosti. Jejich dužinu rozmačkejte mixérem.

Vložte řízky růží do výsledné živné kompozice: musí být šikmo řezán a vykazovat 4 spící pupeny. Umístěte jej do místnosti s příznivými podmínkami pro růže. Během 5-7 dnů zkontrolujte pozitivní výsledek provedeného experimentu: vzhled kořenů.

Druhá metoda je jednodušší a řeší několik problémů najednou. Stačí uříznout kousek listu aloe vera, do kterého vložíte řízky růží se 4 spícími pupeny.

Poté ji zasaďte přímo do živného substrátu, vhodného pro růži.

Navlhčete povrch půdy postřikovačem. Pokračujte v podobném navlhčení v průběhu 2 týdnů. Podklad by měl zůstat vlhký (ale nepřehánějte to).

Za pouhé 2 týdny si všimnete, že se pupeny aktivovaly a začaly se vyvíjet. Aby byl zaručen úspěch, lze odtrhnout spodní mladé listy: růže tak nebude utrácet své zdroje na svůj růst a rychleji se u ní vyvine kořenový systém.

Užijte si zahradničení!