Kvalita a množství každé sklizně závisí na tom, jak pečlivě jsou semena připravena k setí. Tento proces je poměrně komplikovaný, protože může zahrnovat několik fází: dezinfekci, zahřívání, klíčení, růst, kalení a stratifikaci. Seznam je poměrně dlouhý, ale budeme analyzovat pouze proces namáčení semen pro nejběžnější plodinu – papriky. Zde jsou kroky, které jsme dodrželi:

Budete potřebovat:

– 100 ml stojaté vody;

– Suspenze chlorelly.

Kroky, které je třeba dodržet:

1. Suspenze chlorelly se zředí ve stojaté vodě při pokojové teplotě. Viz dávkování uvedené na obalu produktu. Rozpustíme ji v poměru 1 ku 7.

Poznámka: Je skvělý pro změkčení vnější skořápky některých plodin, které mají velmi tvrdá semena. A nitě sazenic vyžadují spoustu času a energie, aby propíchly tvrdou skořápku. Suspenze chlorelly také rozkládá estery ve složení jakéhokoli semene, protože existují určité éterické oleje, které inhibují jeho klíčení a suspenze chlorelly je rozpouští a ničí.

2. Přidejte semena do získaného roztoku a nechte je 10-12 hodin nasáknout.

3. Poté nalijte roztok chlorelly, vložte kousek vaty se semínky zpět do nádoby a umístěte ji pod lampu nebo na teplé místo. Za den už semena začnou klíčit.

Užijte si zahradničení!