Úžasné, dvojí řešení: ochranné a hnojení!

Jak víte, existuje mnoho druhů mšic. S těmi, které napadají zelí, je obtížnější bojovat, protože krmící se hmyz (jako jsou berušky) se jejich konzumaci vyhýbají: trávení těchto mšic má za následek kyselou sloučeninu, která je ovlivňuje. Proto je můžete vyhnat ze zelných spiknutí pouze pomocí chemických nebo lidových roztoků. Dáváme přednost druhé kategorii látek, protože chemické látky pronikají a hromadí se v zelných listech a následně se dostávají do našeho těla.

POTŘEBUJEŠ:

-300 g dřevěného popela (+ na posypání kolem keřů);

-20 g mýdla z březového dehtu;

-50 g mýdla na prádlo;

-10 litrů vody.

PROCEDURA:

1. Vložte dřevěný popel do hluboké nádoby (kovové, ne plastové). Zalijte 5 litry vroucí vody. Směs.

2.Acoperiți soluția obținută cu un capac. Lăsați cenușa să se infuzeze pe parcursul a 20 minute: astfel ea va elibera elementele minerale folositoare pentru plante (în cea mai mare parte fosfor și potasiu).

3.Strecurați infuzia de cenușă.

4.Dați cele două tipuri de săpun prin răzătoarea mică (săpunul de gudron are rolul de repelent pentru afidele, care ar putea invada ulterior plantele, iar săpunul de rufe acționează atât ca insecticid, cât și ca agent aderent). Dizolvați-le într-o cantitate mică de apă fierbinte și adăugați-le în infuzia de cenușă. Amestecați.

5.Diluați soluția rezultată cu 5 litri de apă rece (la temperatura mediului).

6.Stropiți tufele de varză cu ea, folosind pulverizatorul. Setați cel mai puternic jet, ca să puteți înlătura afidele. Stropiți frunzele de varză pe toate părțile.

7. Poté listy zelí a půdu kolem keře důkladně posypte suchým popelem. Tím zabráníte invazi jiných mšic a slimáků, kteří na něm nemohou sklouznout. Popel také postupně pronikne do půdy a oplodní ji.

8.Tento postup se provádí buď brzy ráno, nebo večer.

Pokud nechcete připravovat nálev z popela, můžete zelné keře jednoduše pokropit vodou a dobře je posypat suchým popelem (v ranní rosě bude hrát roli přilnavce).

Jedinou nevýhodou tohoto způsobu ošetření a hnojení je, že jej nelze aplikovat, když je deštivé počasí: déšť rychle smyje roztok a popel ze zelných listů.

Užijte si zahradničení!