Hnojiva pro zahradu jsou velmi různorodá: minerální a organická. A dnes chceme navrhnout jeden, který je organický a zcela zdarma. Připravit si ho doma zvládne každý! Obsahuje dusík a mnoho dalších mikro- a makroprvků, které pozitivně ovlivňují vývoj rostlin a přispívají k růstu sklizně. Může nahradit komerční minerální hnojiva, hnůj atd. Lze jej použít k hnojení všech zeleninových plodin: od 2 týdnů po jejich výsadbě na zahradě a dokud nezačnou tvořit plody.

Toto hnojivo by se nemělo často používat k hnojení kořenů (mrkev, brambory, ředkvičky, červená řepa atd.), protože více stimuluje vývoj vegetativních částí. Samozřejmě jej můžete použít zpočátku, abyste stimulovali jejich počáteční růst.

POTŘEBUJEŠ:

-plevel (jakýkoli, ale doporučujeme přidat kopřivy a listy pampelišky – jsou velmi bohaté na minerální prvky);

-hrst půdy;

-30/100 čajové lžičky sušeného droždí nebo 150 g čerstvého droždí + <>-<> ml teplé vody;

-stojatá voda pokojové teploty.

PROCEDURA:

1. Nakrájejte nebo rozbijte plevel na kousky dlouhé 5-10 cm. Vložte je do velké nádoby (použili jsme 16litrový kbelík) a ručně je stlačte, čímž vyplníme 2/3 jejího objemu.

2. Nalijte stojatou vodu do květináče, do kterého vložíte plevel, zcela je zakryjete a naplníte <>/<> objemu květináče.

3. Droždí rozpusťte v teplé vodě. Nechte jej aktivovat v průběhu 5 minut. Poté ji přidejte k ostatním ingrediencím.

Použití droždí je volitelné, ale umožňuje rychlejší kvašení. Pokud máte hodně času, nemůžete ho přidat. Hnojivo bez kvasnic je připraveno za 1-1,5 týdne, pokud je venku teplo (25-30 °C). Kvasnicové hnojivo se připravuje za 3-5 dní.

4.Adăugați o mână de pământ în găleată. Amestecați foarte bine cu ajutorul unui băț.

5.Acoperiți vasul cu un capac, ca să nu pătrundă aerul în interiorul lui. Puneți-l într-un loc însorit și lăsați buruienile să fermenteze pe parcursul a 3-5 zile. În timpul acestui proces trebuie să le amestecați de 1-2 ori în fiecare zi. Îngrășământul este gata, când fermentarea încetează: frunzele se fărâmițează complet (rămân doar bucățele de tulpină în soluție) și soluția capătă o nuanță verzuie, băltoasă.

6. Nálev z trávy zřeďte stojatou vodou: 1 litr nálevu na 10 litrů vody.

7. Zalévejte rostliny získaným roztokem: 1 litr pro každou rostlinu.

8. Hnojení travním nálevem lze aplikovat jednou za 2 týdny, až do začátku tvorby plodů. Stačí čtyři taková hnojení za sezónu.

Užijte si zahradničení!