Pokud chcete získat bohatou a chutnou sklizeň rajčat, přidejte toto hnojivo do výsadbových jam. Díky němu se sazenice rychle přizpůsobí novému prostředí, vyvinou silné kořeny a začnou rychle růst. Také neonemocní. Hnojivo je organické a umožňuje získat vynikající sklizeň!

POTŘEBUJEŠ:

-sušené a nastrouhané banánové slupky.

PROCEDURA:

1. Banánové slupky předem osušte. Poté je pomocí nůžek nakrájejte na kousky.

2. Vyrobte výsadbové jámy se správnou hloubkou pro vaše sazenice.

3. Do každé pecky přidejte hrst strouhaných banánových slupek. Trochu je promíchejte se zemí. Poté ji dobře zavlažujte stojatou vodou.

4. Zasaďte sazenice rajčat do připravených jam a prohloubte jejich stonek k prvním listům. Na podzemním stonku se tak rychle začnou vyvíjet nové kořeny, protože povrchová vrstva půdy se rychleji zahřívá. Výsledkem je, že keře budou mít velké a silné kořenové systémy, což způsobuje vynikající vývoj vegetativních částí. A pak nebude třeba naříkat.

Banánové slupky jsou vynikajícím zdrojem fosforu a draslíku.

Fosforul contribuie la stimularea dezvoltării mugurilor noi de creștere și ajută plantele să reziste la condițiile climatice nefavorabile (în timpul primăverii vremea este instabilă: vânturi puternice, soare arzător, înghețurile nocturne). De asemenea, fotosinteza nu poate fi completă fără el.

Iar potasiul este necesar pentru creșterea calității recoltei și combaterea ciupercilor patogene. El activează fermenții și reține apa în sol, ceea ce este foarte important pentru plante.

Pravděpodobně se zeptáte, zda můžete použít čerstvou banánovou slupku. Odpověď je NE! Nebude kvasit uvolňováním užitečných mikroelementů, ale jednoduše shnije pod rostlinami a potenciálně přitahuje mravence a hmyz z okolí.

Užijte si zahradničení!