Mravenci jsou poměrně důležitým problémem na zahradě a v sadu, protože šíří mšice na stromech, keřích a různých zeleninových plodinách. Proto vám chceme navrhnout jednoduché a efektivní řešení, které vám pomůže navždy zapomenout na mravence!

Je to banánová slupka, která vypadá velmi atraktivně pro různý škodlivý hmyz v našich zahradách: mravence, mouchy, octomilky, vosy (a včely naopak tento produkt nepřitahuje).

POTŘEBUJEŠ:

-zralé banánové slupky, na kterých se začaly objevovat černé tečky;

-500 ml vody;

-10 g kyseliny borité.

PROCEDURA:

1. Kyselinu boritou rozpusťte v teplé vodě.

2. Vložte banánové slupky do 1 litrové nádoby. Nalijte na ně roztok kyseliny borité.

3. Poté je nechte namočit v průběhu několika hodin (nebo dokonce 24-48 hodin – v tomto roztoku se nezkazí a nezačnou kvasit). Absorbují tedy roztok kyseliny borité.

4. Odstraňte banánové slupky z roztoku a chraňte si ruce rukavicemi. Umístěte je na místa, kde se shromažďují mravenci: pod stromy, keři, přes zahradu, skleník atd.

5. Mravenci najdou banánové slupky a odnesou jejich části mravenčí královně, která po jejich snědení zemře.

6.Pe navíc se banánové slupky časem rozkládají a stávají se zdrojem draslíku a bóru, které výborně hnojí půdu. Rostliny, které jsou nejvíce postiženy nedostatkem bóru, jsou bobule, jablko, hruška, rajčata, paprika, zelí atd.

Proč preferujeme tuto metodu, když existují jednodušší, jako je cukrový sirup s kyselinou boritou? Protože jsou atraktivní i pro užitečný hmyz, jako jsou včely. Kromě toho existuje riziko, že je zvířata na dvoře ochutnají. Nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem boje proti mravencům a jinému škodlivému hmyzu je proto použití banánových slupek namočených v roztoku kyseliny borité.

Nevýhody této metody spočívají v tom, že musíte neustále sbírat banánové slupky a držet je v roztoku kyseliny borité, protože je třeba je často přidávat do zahrady.

Užijte si zahradničení!