Toto účinné hnojivo zlepšuje vazbu plodů na všechny zeleninové plodiny a způsobuje tvorbu a rychlý růst hlávek zelí. Připravuje se ze 2 dostupných ingrediencí: kyseliny borité a syrovátky.

Bór je důležitým mikroelementem pro všechny rostliny v období jejich růstu a kvetení. Nedostatek bóru prudce snižuje tvorbu vaječníků a sklizeň. Vápník obsažený v syrovátce příznivě ovlivňuje vývoj všech růstových bodů (vrcholy, květenství, kořeny, vrcholky plodů). Pomáhá také předcházet rozvoji hniloby, která postihuje keře rajčat, paprik, cuket atd. Bór a vápník se vzájemně doplňují a společně jsou rostlinami lépe asimilovány.

POTŘEBUJEŠ:

-500 g čeho;

-2 g kyseliny borité (<>/<> čajové lžičky);

-4,5 litru vody.

PROCEDURA:

1. Nalijte syrovátku do nádoby s rozprašovačem.

2. Kyselinu boritou rozpusťte v 500 ml horké vody (70-80 °C), protože je obtížné ji rozpustit ve studené vodě. Získaný roztok nalijte do nádoby vybavené rozprašovačem.

3.Adăugați încă 4 litri de apă. Agitați bine soluția.

4.Stropiți plantele cu ea. Realizați procedura respectivă dis-de-dimineață, pe înserate sau pe vreme posomorâtă, fără vânt.

5. Hnojení kyselinou boritou lze aplikovat až 3krát během období květu. Interval mezi aplikacemi by měl být 10-14 dní, protože nedostatek i nadbytek bóru mohou být pro rostliny škodlivé.

Užijte si zahradničení!