Chceme vám říci o stimulátoru růstu, který 10krát zintenzivňuje vývoj okurek. Získáte tak silné a zdravé keře okurek, které budou lépe plodit. Díky tomu se budete moci těšit z brzké sklizně. Na rozmanitosti okurek nezáleží: tímto řešením je můžete všechny přihnojit. Je užitečný a bezpečný, pokud je připraven přesně podle receptu: jinak může poškodit plodiny.

Hnojivo se aplikuje koncem června a po celý červenec, jednou za 15 dní. Právě v tomto období začínají okurky na keřích aktivně růst, a proto potřebují živiny pro podporu svého vývoje. Pokud jsou živiny nedostatečné, okurky zůstávají malé nebo v nejhorším případě žloutnou a opadávají z keřů.

POTŘEBUJEŠ:

-10 litrů stojaté vody (při pokojové teplotě);

-1 litrová nádoba dřevěného popela (předem prosetá).

PROCEDURA:

1. Nalijte stojatou vodu do velké mísy. Přidejte dřevěný popel. Velmi dobře promíchejte.

2. Nechte popel macerovat v průběhu 12-24 hodin.

3. Před hnojením dobře zavlažujte půdu na základně každého okurkového keře. Poté smíchejte roztok popela a nalijte ho 1 litr pod každou rostlinu. Hnojení by mělo být prováděno ve večerních hodinách, kdy slunce již nepálí.

Dřevěný popel obsahuje více než 30 užitečných minerálních prvků, které přispívají k optimálnímu vývoji zeleninových plodin během všech vegetačních období, zejména plodů. Díky maceraci popela se stávají snadno asimilovatelnými pro rostliny (proto je výsledek hnojení rychle patrný: okurkové keře nesou bohaté ovoce). Mezi nimi zmiňujeme:

-Draslík – nezbytný pro vývoj vegetativní hmoty.

-Vápník — nezbytný pro bohaté kvetení a vázání plodů.

-Sodík – zodpovědný za vodní rovnováhu v rostlinných buňkách a alkalizaci kyselé půdy.

-Fosfor — přispívá k rozvoji kořenového systému.

-Křemík – podporuje asimilaci kořenů půdních mikroelementů.

-Hořčík — podílí se na procesu fotosyntézy, urychluje růst rostlin a dodává zelenině sladkost.

Užijte si zahradničení!