Zahradnická sezóna skončila, a tak se opravdoví hospodáři nejen těší ze sklizně, ale také plánují na příští rok. Mezi ně v neposlední řadě patří výstavba sazenic a skleníků.

Tato myšlenka skleníku s dveřmi, kterou si mnoho lidí zamiluje, je docela zajímavá a snadno realizovatelná. Takový záhon jistě poskytne sazenicím teplo v noci nebo při návratu mrazů a zabrání přehřátí v teplých, slunečných letních dnech. Je také ideální pro kalení rostlin.

Pokud máte potřebné materiály, můžete si postavit vlastní. takový skleník. Tato struktura se také perfektně hodí pro stávající sazenice.

Rozměry skleníku jsou 3 metry na délku a 1 metr na šířku.

Sestavte horní plášť z prken 50×300 cm a připevněte je po stranách dlouhými (100 mm) šrouby. V případě, že neplánujete skleník časem přemisťovat, můžete vložit a upevnit obvod krytu malými kousky výztuže, které jej udrží v klidu.

Nad krytem namontujte rám stejných rozměrů (z nosníků 50×50 cm). Stane se základem pro horní část, která se bude otevírat pomocí pantů. Při montáži rámu a pouzdra použijte vodováhu se vzduchovými bublinami, aby nedošlo k vychýlení.

Upevněte horní část rámu dalšími úhlovými podpěrami. Vložte dlouhé upevňovací šrouby do bodů upevnění pružin a předem je označte. Mají držet oblouky vyrobené z plastových trubek, které jsou základem kopule.

Namontujte tři spojky, každý na vnější oblouky, a další dva vyplňte podpěrami tak, aby trubky probíhaly podél pružin. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím při krytí a dalších následných operacích. Abyste zabránili posunutí upevňovacích prvků v průběhu času, dodatečně je upevněte samořeznými šrouby.

Folosind balamale pentru ușă, fixați partea superioară astfel încât să poată fi deschisă. Completați ușița cu un mâner.

Atașați niște lanțuri de fixare pe părțile laterale pentru a ține cupola în poziție. Lungimea acestora o calculați astfel încât când o veți deschide, să nu atingă solul. Acum, cadrul este complet.

Tot ce a rămas de făcut este să acoperiți sera. Pentru o acoperire de vară, se va potrivi un material care să asigure o protecție fiabilă a culturilor iubitoare de căldură și o protecție de roua rece. Iar pentru începutul primăverii și în timpul toamnei, o puteți acoperi cu peliculă. Întindeți materialul făcând mici ajustări, apoi fixați-l pe carcasă cu ajutorul unor bare suplimentare și a unor șuruburi.

Mai întâi, adunați excesul de material din partea de mijloc prin pliere și fixați suplimentar țesătura cu un capsator, și abia apoi fixați-o cu o bară.

Po obvodu odřízněte přebytečný krycí materiál.

Praktický a pohodlný skleník je připraven k použití, nyní je to na vás. co se rozhodnete do něj zasadit.

Užijte si práci!