Rajčata patří mezi nejobdivovanější plodiny zahradníků. Vysévají se nejpozději 1. února, ale samozřejmě v závislosti na regionu. Dnes vám ukážeme úspěšný způsob setí semen tak, abyste nemuseli prořezávat vlákna, která vyklíčila později.

SLOŽKY:

– přepravky nebo podnosy;

– rašelinový substrát + univerzální zemina a perlit;

– 1 ml fytosporinu a 1 ml tekutého zirkonia na 1 l vody.

VAŘENÍ:

1. Vzhledem k tomu, že semena rajčat a další plodiny rok co rok sázíme do podlouhlých podnosů nebo beden, budeme je muset nejprve připravit. A kromě toho, že jsme je velmi dobře umyli, vytvořili jsme na nich také nějaké značky, které ukazovaly, jaký druh semen byl zaset a v jakém termínu.

2. Poté připravíme půdu: v 30 l pánvi použijeme 70% neutrální rašeliny, 500% univerzální zeminy a asi 50 ml perlitu. Pokud však nechcete s tímto postupem míchání bojovat, můžete použít obyčejný substrát pro sazenice, zakoupený komerčně.

3. Dále naplníme každou přepravku na polovinu získanou zeminou a nahoře položíme list toaletního papíru.

4. Dále připravíme kapalinu, kterou použijeme k zalévání: 1 ml fytosporinu a 1 ml tekutého zirkonia zředíme na 1 l vody.

5. Navlhčete toaletní papír získaným roztokem. K čemu se to dělá? Protože vzhledem k tomu, že je papír nasáklý tekutinou, semena se k němu lépe přichytí, rostou rovnoměrně a měknou a klíčí mnohem rychleji.

6. Poté zasaďte semena do řádků a nahoře položte další list toaletního papíru. Navlhčete ji také.

7. Semena zakryjte další tenkou vrstvou zeminy a také ji zalijte.

8. Za 3-4 dny vyklíčí a začnou klíčit. Zde je pěkný výsledek, kterého jsme dosáhli:

Užijte si zahradničení!