V zásadě by bylo nejlepší zasít semena mrkve ve 2 fázích: na konci dubna a ve druhé polovině května. První mrkev lze pěstovat v létě a ty, které jsou zasety v květnu, jsou vhodné pro skladování na zimu a rostou snadněji: rychle klíčí, nejsou ovlivněny mrkvovou muškou a nejsou napadeny plevelem, protože je lze před výsevem odstranit.

Existuje několik způsobů přípravy semen k výsadbě. Jeden z nich spočívá v zabalení semen do látky a jejich zakopání do půdy (do hloubky rýče) a po týdnu je lze vyjmout a zasít.

Další metoda: zabalte semena do vlhkého hadříku, který musíte vložit do plastového sáčku a dát do lednice (na spodní polici). Za týden budou semena připravena k výsadbě.

Třetí metodou, kterou podrobněji popíšeme, je výsev mrkvových semen pomocí lepidla z bramborového škrobu, které se připravuje z litru vody a 3 polévkových lžic bramborového škrobu: zahřejte vodu, poté do ní přidejte škrob rozpuštěný v malém množství vody a za stálého míchání vařte roztok získaný v průběhu 1-2 minut. Necháme vychladnout.

Adăugați 4 g de semințe de morcov și 1 g de semințe de ridichi în soluția de amidon: încorporați-le treptat în ea, ca să nu se lipească între ele. Ridichile vor răsări repede și vor indica rândul, pe care au fost semănați morcovii. Astfel veți putea săpa grădina, fără să vă îngrijorați că veți tăia și morcovii odată cu buruienile. De asemenea, când veți culege ridichile, veți rări totodată și morcovii.

După ce veți pregăti șanțul de plantare, udați-l bine cu apă combinată cu un îngrășământ bogat în potasiu (noi am folosit humat de potasiu): respectați instrucțiunile de pe ambalajul acestuia. Lăsați apa să pătrundă în sol.

Poté nalijte tenkou tryskou roztok škrobu a semen do výkopu a pravidelně jej míchejte. K tomuto účelu by bylo nejlepší použít hrnec s tenkou špičkou.

Poté zasaďte několik ceps (pažitka) na řádek mrkve a ponechte mezi nimi mezery 40 cm. Tímto způsobem získáte zelenou cibuli a odeženete mrkvovou mouchu ze zahrady, protože cibule je pro ně vynikajícím repelentem.

Zakryjte příkop zeminou, ale bez nadměrného prohloubení semen.

Poté děj zakryjte filmem. Půda se tak dobře zahřeje a semena rychle vyklíčí. Protože si všimnete pouze prvních výhonků ředkviček, nahraďte fólii ochrannou fólií pro rostliny a počkejte, až mrkev vyklíčí.

Užijte si zahradničení!