Kdy zasít semena rajčat, abyste získali sazenice? Březen je optimální období. Existuje mnoho způsobů setí a všechny mají své výhody a nevýhody. Každý zahradník si vybere ten, který se mu líbí. Líbí se nám způsob setí bez půdy, stejně jako počáteční pěstování sazenic bez půdy. V každém případě je klíčení semen a získání mini sazenic touto metodou vynikajícím řešením. Sazenice neonemocní. Vždy můžete také vybrat pouze silné sazenice.

Neurčité odrůdy rajčat se vysévají začátkem března a určené – na konci března.

POTŘEBUJEŠ:

-plastový kastrol — malý a průhledný, vybavený víkem;

-toaletní papír nebo papírové ručníky;

-Voda;

-nádoba vybavená postřikovačem;

-semena rajčat.

PROCEDURA:

1. Složte toaletní papír (nebo papírovou utěrku) do několika vrstev. Vložte jej do plastové nádoby tak, aby zcela zakrýval jeho dno.

2. Navlhčete papír vodou pomocí rozprašovače. Měla by být dostatečně mokrá (když na ni zatlačíte prstem, voda by měla extravazovat), ale voda by ji neměla překročit. Pokud je hladina vody příliš vysoká, semena jednoduše shnijí, protože nebudou mít přístup ke vzduchu.

3.Răspândiți semințele pe hârtia udă și stropiți-le de 2-3 ori cu pulverizatorul (de la distanță). Puteți să semănați 10, 20, 30 sau chiar 50 semințe.

4.Acoperiți caserola cu capacul său.

5. Umístěte jej na dobře osvětlené místo (případně pod UV lampu), abyste získali krásné sazenice. Pokud po klíčení semen nebude dostatek světla, sazenice se mohou prodloužit.

6. Před pádem papír navlhčete. Tímto způsobem se od něj mini sazenice snadno oddělí, aniž by hrozilo zlomení kořenů.

7. Každou sazenici zasaďte do plastového květináče nebo lusku. Zalévejte a pečujte o ni jako obvykle.

Tato úžasná metoda je vhodná jak pro ty, kteří pěstují několik keřů rajčat, tak pro ty, kteří pěstují velkou rajčatovou zahradu. Je to jednoduché, rychlé a efektivní!

Užijte si zahradničení!