Přestože se jedná o náročnou a náročnou rostlinu, pěstování bazalky není tak obtížné, pokud jsou dodržována hlavní pravidla a jsou použita některá tajemství zkušených zahradníků. Pokud použijete metodu pěstování lahví, získáte na parapetu vašeho domova šťavnatý, bohatý, velmi zelený, na vitamíny bohatý a voňavý keř bazalky!

Potřebujete plastovou láhev o objemu 5 litrů, rozříznutou na polovinu. Právě tento objem je ideální pro růst a vývoj kořenového systému bazalky.

Nejprve musíte univerzální substrát pro sazenice (je lehký, a proto vhodný pro pěstování bazalky) zalít horkou vodou, abyste jej dekontaminovali. Poté jednoduše zasejte semínka bazalky. V zahřáté půdě vyklíčí rychleji – trvá to asi týden.

Navlhčete povrch semen vodou pomocí rozprašovače a zakryjte je potravinářskou fólií. Umístěte láhev na teplé a světlé místo – slunný parapet se perfektně hodí. V případě potřeby dodatečně osvětlete budoucí rostlinu. Vše se provádí v obyčejné 5litrové láhvi, rozříznuté na polovinu – nemusíte provádět žádné další kroky, včetně upuštění.

Když se objeví výhonky, musíte půdu mezi nimi posypat směsí skládající se z 5 dílů písku a jednoho dílu dřevěného popela – aby se zabránilo hnilobě kořenů (“černá bota”).

Bazalka roste výborně na slunných parapetech, což má za následek velké, bohaté a užitečné keře!

Zkuste zasadit a pěstovat bazalku touto metodou na parapetu!

Užijte si zahradničení!