Tento způsob výsevu semen pepře umožňuje rychle získat zdravé a silné sazenice. Mají dostatek prostoru pro vývoj kořenů a vegetativních částí. Rozhodně ho zkuste použít a nebudete litovat!

POTŘEBUJEŠ:

-nádoba s minimální hloubkou 5 cm;

-semena pepře;

-Substrát univerzální;

-tenké dřevěné špejle;

-substrát z kokosových vláken;

-Voda.

PROCEDURA:

1. Suchý substrát umístěte do vybrané nádoby a v jeho horní části ponechte asi 1,5 cm volného. Dobře ji poklepejte rukama.

2. Ohraničte řady dřevěnými špejlemi: vzdálenost mezi nimi by měla být 4-5 cm. Sazenice tak budou mít dostatek prostoru pro vývoj, jejich kořeny se nebudou protínat a vy se budete moci vyhnout výskytu onemocnění černých nohou, protože sazenice nebudou příliš často.

3. Připravte si semínka. V případě potřeby je předem namočte do vody a dekontaminujte. Použili jsme komerční osivo, které je již připraveno k výsevu, bez nutnosti klíčení a dekontaminace.

4.Așezați semințele pe substrat, lăsând spații de 2.5-3 cm între ele. Acest lucru este necesar, deoarece răsadurile de ardei se repică după ce prezintă 2-3 frunzulițe adevărate. Până la această etapă ele reușesc să dezvolte rădăcini destul de mari. Dacă nu vor avea suficient spațiu de creștere, răsadurile se vor întinde din cauza deficitului de lumină, vor fi strâmbe și în timpul repicării riscul de lezare a rădăcinilor lor va fi foarte mare, ceea ce se poate solda cu pierderea lor.

5. Semena zakryjte substrátem z kokosových vláken. Je sterilní a neumožňuje vývoj plísní a plísní. Umožňuje také vstup vzduchu a je hydrofilní, což zajišťuje udržení optimální vlhkosti. Sazenice tak budou dobře dýchat, nebude jim chybět vlhkost a nebudou nemocné.

6. Substrát z kokosových vláken zalévejte střídmě.

7. Nádobu se semínky umístěte na teplé místo (20-25°C).

8. Sazenice vyklíčí za 10-14 dní. Během této doby udržujte vlhkost substrátu, v případě potřeby přidávejte vodu, ale nepřehánějte to: přebytečná voda může vést k hnilobě semen.

Užijte si zahradničení!