Vzhled drátovce na zahradě je těžké zaměnit s něčím jiným. Je to škůdce, který napadá hlízy a výhonky rostlin a je velmi obtížné ho chytit, protože se dokáže schovat několik metrů v zemi. Ale i s tímto škůdcem se dá bojovat.

Loni jsme se s ním utkali na bramborových záhonech. Ale po konzultaci se zkušenějším zahradníkem jsme provedli následující experiment: na samostatný záhon, který se nachází v jiném rohu zahrady, jsme vysadili několik bramborových hnízd, do kterých jsme přidali 2 zrna luštěnin a po 1 lžičce mletých hořčičných semínek.

Vězte, že keře brambor rostly velmi vysoké, zelené a sklidil jsem hodně brambor. Pokud jsem si všiml, jen několik z nich bylo napadeno těmito červy. Zbytek byl v pohodě.

To je způsobeno skutečností, že luštěniny, které rostou společně s bramborami, je chrání svými kořeny. A drátovci z nějakého důvodu nesnášejí hrách, fazole a zbytek luštěnin. Kromě toho tyto rostliny navíc obohacují půdu dusíkem.

Doporučujeme však vysadit do každého bramborového hnízda ne více než 2 zrna luštěnin, protože sklizeň nebude tak bohatá.

Také některé rostliny fazole, hrách nebo dokonce čočku mezi řádky brambor, ale to ztěžuje kypření půdy kolem bramborových keřů. Proto jsem z vlastní zkušenosti dospěl k závěru, že výše popsaná metoda je mnohem účinnější. Doufáme, že vám to pomohlo!

Užijte si zahradničení!