Kdysi dávno byla borovice považována za talisman proti zlu, takže mít doma krásnou výzdobu z borových šišek, hodně štěstí ve vaší domácnosti. Bude se množit! Z nejjednodušší borové šišky můžete vypěstovat krásnou bonsaj a použít ji jako dekoraci, která se k ní hodí!

Postup je velmi jednoduchý: sbírejte šišky v lese; Nejvhodnějším obdobím je podzim, protože v tomto období se šišky začínají otevírat. Pokuste se najít šišku větší velikosti. Tím se mírně zvýší šance, že semena uvnitř budou kvalitnější. Bylo by také dobré nasbírat ne jednu, ale několik šišek! Někteří lidé doporučují rychle ponořit šišku do vysoce zředěného roztoku vápna a síry. To je jen další krok, jak se zbavit všech škůdců nebo hub, které žijí v šišce.

Poté budete muset šišku nechat uschnout, takže ji umístěte na suché místo a sledujte, jak začíná vysychat a otevírat se. Můžete vidět, že některá semena začínají klíčit.

Pak najděte krásný květináč a naplňte ho zeminou. Vložte šišku špičkou nahoru a trochu ji zatlačte do země.

Bylo by dobré použít vrstvu mechu k zakrytí země a prasklin mezi listeny a také k ozdobení květináče.

Tuto úžasnou dekoraci je třeba denně zalévat s mírou, nejlépe postříkáním šišky vodou. Samozřejmě ji můžete zalévat hojněji každé dva nebo tři dny, hlavní věcí je vyhnout se vzniku plísní.

Hodně zdaru!