Chili con carne, což doslova znamená chilli s masem, je jídlo, které je s Mexikem neprávem spojováno, protože pochází z Texasu, je to také oficiální jídlo tohoto státu.

Dobrý rodinný Thermomix pokrm pro požitek celé rodiny. Potřebujete červené fazole, mleté ​​maso, cibuli, česnek, olej, pepř, rajčatovou omáčku, vodu, koření, sůl, pepř a zde jste připraveni začít s Thermomixem chilli con carne.

OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Obtížnost: Snadná
Příprava: 10 min
Vaření: 25 min

Ingredience:

300 g konzervovaných červených fazolí
350 g mletého hovězího
1 cibule
1 česnek
25 g olivového oleje
1/2 pepře
4 polévkové lžíce. lžíce rajčatové omáčky
150 ml vody
1 C. chilli koření
Sůl
Pepř

PŘÍPRAVA:

Oloupejte a nakrájejte cibuli a česnek na dvě části, poté je přidejte do mísy kuchyňského robota Thermomix a mixujte 5 sekund při rychlosti 5. Stěrkou oškrábejte strany, přidejte olivový olej a programujte 3 minuty při 100 °C při rychlost 2.

Přidejte mleté ​​maso a naprogramujte 3 minuty při 100 °C v obrácené rychlosti.

Přidejte rajčatovou omáčku, chilli koření, na kostičky nakrájenou papriku, vodu, sůl a pepř a poté naprogramujte 25 minut ve funkci Varoma speed 1 reverzní.

Přidejte červené fazole otvorem ve víku 10 minut před koncem vaření.

Ihned podávejte.

Během vaření můžete přidat tymián a bobkový list, abyste získali více chutí. Toto jídlo můžete doplnit bílou rýží a čerstvými rajčaty.