Telecí blanquette je tradiční pokrm francouzské gastronomie. Telecí recept, který vám bude připomínat vaše rodinná jídla.

Telecí maso, žampiony, mrkev, cibuli, česnek, hřebíček, mouku, máslo, bouquet garni, olivový olej, sůl, pepř a vložte do přípravy vašeho pokrmu s Thermomixem.

OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience:

1 kg telecí praženice
120 g žampionů
2 mrkve
1 cibule
1 stroužek česneku
3 hřebíčky
1 kytice garni
700 g vody
40 g mouky
50 g nesoleného másla
2 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje
sůl, pepř

PŘÍPRAVA:

Houby oloupeme a nakrájíme na nudličky, oloupeme a nakrájíme mrkev na plátky, poté oloupeme a nakrájíme cibuli a česnek na poloviny.

Do misky Thermomixu dejte cibuli a česnek, poté mixujte 5 sekund rychlostí 5. Stěrkou oškrábejte okraje misky, přidejte olivový olej a naprogramujte na 5 minut při 100° C (th. 3-4). rychlost 3.

Přidejte maso, mrkev, houby, hřebíček, vodu, bouquet garni, sůl, pepř a poté naprogramujte 55 min v obrácené funkci při 100°C (th.3-4) na rychlost 1.

Obsah misky přendejte do cedníku nad salátovou mísou. Poté vložte omáčku zpět do mísy Thermomix, přidejte mouku a máslo, poté naprogramujte na 10 minut při 90°C (th.3) na rychlost 4. Upravte koření a pokrm podávejte.

Tuto telecí slaninu doplňte bílou rýží, domácí bramborovou kaší nebo čerstvými těstovinami. Chcete-li získat více chuti, přidejte lžičku telecího vývaru a trochu kadeřavé petrželky.