Chcete na štědrovečerní večeři hřebenačkové rizoto? Vaši hosté vám za to poděkují; připravte toto jídlo snadno s kuchyňským robotem.

Rýže Arborio, mušle, bílé víno, smetana, zeleninový vývar, šafrán, parmezán, cibule, olej, sůl, pepř a čas na přípravu vašeho receptu.

OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 10 min
Vaření: 28 min
Odpočinek:
Celkový čas: 38 min

Ingredience pro 4 osoby: 

300 g rýže Arborio
24 hřebenatek
125 g bílého vína
4 polévkové lžíce. lžíce husté smetany s 30% tuku
600 ml zeleninového vývaru
2 dávky šafránu
70 g parmazánu
1 cibule
2 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje
sůl, pepř

PŘÍPRAVA:

 

Vložte parmazán do misky kuchyňského robotu a mixujte 5 sekund při rychlosti 4. Přesuňte do jiné nádoby.

Vložte oloupanou a na čtvrtky nakrájenou cibuli do mísy kuchyňského robotu a mixujte 5 sekund při rychlosti 4. Stěrkou oškrábejte strany a přidejte olivový olej a rýži. Naprogramujte 7 minut při 100 °C ve funkci zpětné rychlosti 1.

Nalijte bílé víno a poté naprogramujte 1 minutu při 100 °C ve funkci zpětné rychlosti 1. Přidejte vývar, šafrán, sůl a pepř a poté naprogramujte 20 minut ve funkci Varoma zpětná rychlost 1.

Když zbývá 10 minut, umístěte Varoma na víko s mušlemi.

Vyjměte Varoma a poté do misky přidejte crème fraîche a také nastrouhaný parmazán. Naprogramujte 1 minutu ve funkci zpětného chodu při rychlosti 3. Ihned podávejte.

Poznámka :

Pro krásnou prezentaci položte rizoto na talíř, položte na něj několik hřebenatek a přidejte pár hoblin parmazánu. Dokončete posypáním petrželkou.