Cannelé z uzeného lososa vždy překvapí a přitom jak jsou dobré. Pokud budete tyto cannelé podávat jako předkrm nebo jako aperitiv, budete u svých hostů určitě hitem! Tyto lososové cannelé jsou ideální pro vánoční menu nebo pro vaše slavnostní předkrmy.

Tento recept, ideální jako předkrm nebo vánoční aperitiv, bude mít na vaše hosty skvělý účinek. Vyrobte si to snadno s Thermomixem. Mouka, mléko, máslo, vejce, parmezán, uzený losos, sůl a pepř, váš kuchyňský robot a můžete si připravit lososové cannelé.

OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Realizace :

Obtížnost: Snadná
Příprava: 10 min
Vaření: 45 min
Celkový čas: 55 min

Ingredience pro 4 osoby:

100 g mouky
500 ml mléka
60 g nesoleného másla
1 vejce
1 žloutek
50 g strouhaného parmazánu
100 g uzeného lososa
sůl, pepř

PŘÍPRAVA:

Do misky Thermomixu dejte mléko a máslo nakrájené na kousky a zahřívejte 8 minut na 80°C na rychlost 3. Nechte vychladnout.

Přidejte vejce, žloutek, mouku, sůl a pepř a míchejte 1 min 30 na rychlosti 6. Přidejte nastrouhaný parmazán a lososa nakrájeného na nudličky a poté mixujte 20 sekund na rychlosti 3.

Přípravek nechte 1 hodinu odpočinout v lednici. Předehřejte si troubu na 200°C (č.6-7). Formičky na cannelé umístěte na studenou mřížku trouby a naplňte buňky.

Pečeme 45 min. Před odformováním nechte 3 minuty odpočinout.

Poznámka :

Použijte mini formičky na cannelé, které slouží jako aperitiv, nebo formy na cannelé standardní velikosti, které poslouží jako předkrmy. Doplňte zeleným salátem s crème fraîche a koprovou omáčkou.